چند نکته در تربیت فرزند

در تربیت فرزند همیشه سعی کنید یک قدم از فرزندتان جلوتر باشید .

چند مورد معرفی می کنم برای تربیت فرزند هر کدوم را که بلد هستید و واردید ،که چه بهتر ولی در صورتی که آشنایی ندارید حتما دنبالش بروید و یاد بگیرید .

آشنایی با اصول اولیه کامپیوتر (مبانی ویندوز گفته می شود) ، هم از کلاس های بیرون میتوانیم استفاده کنیم (در ا کثر محله ها، فرهنگسرا ها و سرای محله ها یی وجود دارد که معمولا این دوره ها را برگزار می کنند.)

هم سی دی ها و برنامه های بسیار مطلوب که با کمترین هزینه می توان تهیه کرد . آموزش تکنولوژی در تربیت فرزند همیشه نقش اساسی خواهد داشت.

تایپ ده انگشتی یکی دیگر از کارههایی است که در این دوران توصیه می کنم حتما یاد بگیرید . اصلا نیازی به کلاس رفتن ندارد.خود من به راحتی توانستم یاد بگیرم و مرتب سرعتم بیشتر می شد. پس فقط نیاز به تمرین دارد.

آشنایی با زبان انگلیسی (البته فقط در حدی که از بچه ها عقب نمانیم کافی است) ولی هر چقدر پیشرفت کنیم چه بهتر. کلاس های زبان هم در زمان فعلی خوشبختانه نیازی به کلاس بیرون ندارند

حتی برای ما در درجه اول فقط مکالمه مهم است که با دی وی دی های آموزشی خوب می توان آموزش دید.

دوستان هر چقدر فاصله ی ( فکری و علمی و دانشی و ….) بین ما و فرزندانمان زیاد باشد شرایط سخت تر و درک متقابل کمتر می شود. به خصوص در دوره ی نوجوانی از ما فاصله می گیرند و این جمله را حتما خواهید شنید که “درکم نمی کنید ”

به نظر کارهای سختی به چشم می آیند ولی نباید ترسید و حتما مرحله به مرحله ان انحام بدهیم.

لطفا در ذهن خود یک کار سخت و انجام نشدنی تصور نکنید، نترسید . کافی است اراده کنید که انجام بدهید. جالب است یه جریان امیدوار کننده برایتان تعریف کنم : مادر من فقط به خاطر اینکه از دانش امروز که حرف اول را تکنولوژی می زند عقب نماند و با نوه هایش ارتباط بهتری بتواند برقرار کند( برای اینکه شکاف بین نسل ها تا حدودی پر شود و حرفی برای گفتن داشته

باشند) اول به کلاس کامپیوتر رفت بعد به کلاس تند خوانی (چقدر در کتاب خواندن پیشرفت کرده است و بیشتر کتاب می خواند.)

و چند ترم به کلاس زبان رفت تا در حد مبتدی و مقدماتی یاد بگیرد و الان هم دوره ی تایپ را می رود. با اینکه علاقه ای به تکنولوژی ندارد ولی خود را ملزم کرد که یاد بگیرد . پس ما که جای خود داریم و عذر و بهانه ای قبول نیست.

در نهایت چه عایدمان می شود :

کافی است شروع کنیم بسیار حس خوب می گیریم و خودمان از پیشرفتمان لذت می بریم.

کادر

نکته مهم : اگر در اطرافیانمان کسانی را می شناسیم که علاوه بر اینکه باعث پپیشرفتمان نمی شوند، حتی سنگ اندازی هم می کنند و باعث سردی در کارمان می شوند، آنها را اصلا در جریان کارها نگذاریم و اگر دوست داشتید زمانیکه به نتیجه ی دلخواه رسیدیم خبر دارشان می کنیم. فکر نکنید تنها هستید، متاسفانه همه ی ما در اطرافیانمان از این دسته از آدم ها داریم که مدام انرژی منفی می دهند.

امیدوارم این مقاله در تربیت فرزند موثر باشد.