دختر یا پسر می خواهید

مادرهای عزیز در رابطه با تعیین جنسیت( دختر یا پسر)  اطلاعات زیادی دارم و فراوان مطالعه کردم( البته تمام مواردی که یاد گرفتم بعد از به دنبا آمدن فرزند دومم بود چون لزومی به این کار نمی دیدم و این مورد کاملا شخصی است.)

هر بخشی از کتاب که در رابطه با این موضوع بود را که میدیدم نمی خواندم و رد میشدم . در انتهای کتاب های بارداری یک بخش را به این موضوع اختصاص داده بودند . ولی خیلی تمایل نداشتم و ندارم در این حیطه صحبت کنم. ولی هر کسی نظر و ایده ی خودش را دارد و قابل احترام است .

کافی است در گوگل جستجو کنید و کلی مطالب در این حیطه در اختیار تان قرار خواهد گرفت.هم علم پزشکی حرف های زیادی برای گفتن دارد هم طب سنتی.

اگر می خواهید در انتخاب جنسیت فرزندتان نقش داشته باشید باید قبل از بارداری دست به کار شوید .

توصیه :

یکی از کارهای مهمی که در هر مرحله ای از زندگیتان هستید چه قبل از بارداری و یا بعد از بارداری و یا در هر سنی که هستید برای متعادل کردن طبع و مزاجتان حتما به پزشک طب سنتی مراجعه کنید . از آنها می توانید دستورات کل  برای برنامه ی روزمره تان بگیرید .این برنامه شامل روند تغذیه ای و جسمی و روحی و ….

در این هفت سال که با طب سنتی آشنا شده ام برای من و خانواده ام اتفاق های خوشایندی افتاده است و علم بهتری نسبت به بدنمان پیدا کردیم (منظورم باید ها و نبایدهایی که برای بدنمان لازم بوده است .)   بسیاری از بزرگان در این حیطه را می شناسم وتوسط برخی از آنان ویزیت شده ام .البته این موضوع را بایدمطرح کنم که مراجعه به پزشکان طب سنتی نیازی به داشتن بیماری ندارد . و فقط باید سعی کنیم طبعی متعادل داشته باشیم.  

لطفا به این دو نکته دقت کنید در هر چیزی افراط و تفریط مضر است و سودی ندارد. و نکته ی دوم تجویز خود سرانه ی داروها یگیاهی یکدیگر کار اشتباهی است

بهترین دوران برای :

این دوران بهترین زمان برای یادگیزی و شرکت در دوره های مفید است. اگر فرزند اول شما است خیلی راحت فرصت دارید از این دوران طلایی استفاده کنید و اطلاعات مفید و مورد نیاز خودتون را کسب کنید. زیرا زمانی که فرزند دلبند شما به دنیا می آیید بیشترین وقت را برای او باید بگذارید. اگر فرزند اول شما نیست نگران این فرصت کمتری که در اختیار دارید نباشید زیرا شما از تجربه ای که در اختیار دارید می توانید استفاده کنید. از کارهایی که می شود انجام داد چند نمونه مثال می زنم تا موضوع بهتر جا بیفتد .

اولین کار شروع به کتاب خواندن است .بهترین و کاربردی ترین کتاب ها را پیدا کنید و شروع به مطالعه کنید. دوران بارداری بهترین فرصت برای یادگیری است.و کسب اطلاعات مفید و بدرد بخور . از گذراندن دوره های مختلف غافل نشوید. از آنجایی که دوران بارداری با تغییر و تحول و تجربه های جدید برای پدر و مادر ها می باشد.این دوره را به دوره ی ناشناخته برای آنان میتوان نام برد.بنابراین اهمیت بسزایی دارد. کلاس دیگری که پیشنهاد میکنم شرکت در کلاس های ویژه باردارن است. که معمولا برای زوج ها برگزار میشود.با بالا بردن سطح آگاهی هایمان باید دوران بارداری را از “دوران سخت و وحشتزا ” به دورانی با “خاطره های شیرین و به یاد ماندنی ” تبدیل کنیم. این خود یک تغییر نگرش است .

خیالتان راحت”

تمام مطالب علمی و کاربردی و مورد نیازتان را در اختیارتان می گذارند.

محل تشکیل کلاس ها :

خیلی از بیمارستان ها و مراکز آموزشی این دوره ها را برگزار می کنندد. خود من این دوره را در بیمارستان تخصصی زنان و زایمان گذراندم که در آن زمان(یعنی در سال ۱۳۸۸) رایگان بود.امروز که دارم این کتاب را می نویسم(شال ۱۳۹۵) بخاطر شما تماس گرفتم بیمارستان و هزینه ی کلاس را پرسیدم : پانزده هزار تومان شده است .البته هم دوره ی کلاس رایگان میشناسم و هم دوره ی بسیار گران قیمت. کلاسی فوق العاده پر محتوا و کاربردی است.

اما اگر شرایط حضور در این چنین کلاس ها یی را ندارید مطمئن باشید که راه های جایگزین زیادی وجود دارد.زیرا به عقیده ی من باور و تعبیر ما از خوشبختی را زندگی ما را میسازند.

بیایید با خودمان فکر کنیم در چه شرایطی احساس خوشبختی می کنیم ؟؟؟

(با بودن در کنار خانواده مان یا رفتن به یک مسافرت و یا داشتن دوستان خوب و یا با یک غذای خوشمزه و یا یک خرید حسابی و یا ……)

لطفا همین الان مواردی که به ذهنتان می آید که در چه شرایطی احساس خوشبختی می کنید را یادداشت کنید :

کادر

۱-

۲-

۳-

 

خوشبختی از به هم پیوستن لحظات و کارهای کوچک بوجود می آید. خوشبختی، شادی، موفقیت، آرامش،همه احساس رضایت خاطر خودمان است. مسئولیت خوشبختی هر فرد با خود اوست که ۴۰% به تلاش خود فرد برای رسیدن به موفقیت بستگی دارد و ۶۰% تلاشی که برای حفظ و ماندگاری آن چه بدست آورده مهم است.