اهمیت دوران قبل از تولد

خیلی از ما فکر می کنیم وقتی فرزندمان به دنیا می آیید باید شروع به تربیت کودک دلبندمان کنیم؛ و تربیت آغاز می شود. به دنبال کتاب هایی بسیار مفید و کاربردی می گردیم. از کتاب های برتر دنیا می خواهیم استفاده کنیم. بعد از تلاشهای فراوان به این کتاب ها دسترسی پیدا می کنیم. ولی نکته ی قابل توجه این موضوغ اشت که با به دنیا آمدن فرزندمان دیگز وقتی برای مطالغه کتاب نمی ماند. این موضوف مهمترین علت نگارش کتاب من است. به این دلیل من تربیت فرزند را قبل از به دنیا آمدنش اختصاص دادم.

البته اگر عمقی این موضوغ را بخواهیم بررسی کنیم باید به این نکته مهم اشاره کنم که هنگام ازدواج و انتخاب همسر اولین گام تربیتی ما است. اگر در آن زمان که قصد انتخاب شریک زندگی مان را داریم کمی آینده نگر شویم و سطحی به موضوع نگاه نکنیم. فقط یک مرور کلی در ذهن خود داشته باشیم که همسر من پدر خوبی هم بدای فرزند من خواهد بود. اگر جواب ما به این سوال مثبت بود مطمئن باشید در زندگی برد کرده اید و آینده ی خود و فرزندتان را تضمین کرده اید.

البته بحث انتخاب همسر خود موضوع بسار مهم و اثر گذاری می باشد؛ و اگر آگاهانه انتخابی صورت گیرد در ادامه ی راه مسیر هموار تری را سپری خواهیم کرد و از زندگی مان لذت بیشتری خواهیم برد.

نکته: پس در این انتخاب مهم زندگی مان دقت بیشتری کنیم

اگر هم انتخاب درستی نداشته ایم دست نگه دارید نیازی به اقدام جدیدی نیست.

فقط نیاز به یک سری راهکاراست.

تفاهم نامه: لطفا در مسیر تربیتی با کسی غیر از خودمان کار نداشتته باشیم.

در این کتاب به نکات ناب قبل از بارداری ودر طول بارداری می پردازیم.

در ضمن مادر های عزیز اگر به دستور العمل های هفته به هفته و یا ….. هر سوالی که به ذهنتان می آید لطفا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید

شد دیگه نداریم

متاسفانه جمله ای که خیلی وقت ها از خیلی از خانواده ها میشنویم . مادر های عزیز بچه ی نا خواسته نداریم .اگر بخواهیم بعد روانشناسی این موضوع را کنار بگذاریم به این نکته توجه کنید که در دین اسلام چقدر در رابطه با موضوع باردار شدن و صاحب فرزند شدن آیات و روایت و حدیث داریم . از قبل از تشکیل نطفه توضیح داده شده است تا انعقاد نطفه و دوران بارداری . حتی در مورد رعایت اصول تغذیه ای موارد بسیاری را متذکر شده اند.

پس از هر جنبه ای که دوست دارید به قضیه نگاه کنید . یادم می آیید زمانیکه تصمیم گرفتیم فرزند دوممان را به دنیا بیاوریم طی مراجعاتی که به پزشکم داشتم برای کارهایی که قبل از انعقاد نطفه لازم بود انجام بدهم( از قبیل واکسن کزاز و آزمایش های چکاپ و قرص های ویتامین و….) از دکترم پرسیدم نکنه یک موقعی زودتر از زمانی که انتخاب کردم باردار بشوم و پاسخی که ازخانم دکتر گرفتم : تازه میشی مثل بقیه مردم

خیلی به فکر رفتم چرا ما خانوم ها یک موضوعی که این قدر اصول و روش و آداب دارد را سطحی رد می شویم .قبل از این که زندگی برای ما برنامه ریزی کنه ما برای زندگیمان برنامه ریزی میکنیم.

مادرهای عزیز ما به اهمیت دوران قبل از تولد آگاه هستیم و  بعد از این تو زندگیمون همه چیز از قبل برنامه داره